DAMLA ETİKET

DAMLA ETİKET NEDİR ?
        Damla etiket reklamcılık alanında giderek artan teknolojilerin kullanılması ile çıkan farklı ürünlerden biridir. Tasarımın mercek etkisi sayesinde daha yüksek görünecek bir derinlik ve parlaklık kazandıran kendinden yapışkanlı bir üründür. İlgi çekmek istediğiniz reklama 3 boyutlu bir özellik katması nedeni ile tercih edilen damla etiket yüzeyi düz olan her yere yapıştırılabilir.
 
Damla Etiket; Günümüzde mobilya, otomotiv, Bilgisayar, Cep Telefonları ve Mobil araçlar ayrıca  güvenlik etikleri,  giyim,  sektörü ve  bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Damla etiket elastik yapısı nedeniyle düz veya oval her türlü zemine kolaylıkla yapışabilir. Ayrıca yağmur, nem, soğuk ve sıcaktan çok fazla etkilenmez ve uzun süre dayanıklı kalır.
         Tüketici, ürünün içeriğinden önce etiketine görür  pazarlama uzmanları, etiketin yerini vurgulamak ürünün satılmasında etiket ve bu etiketin uzun süre müşteriye hitap edecek şekilde olması müşterinin ilgisini her zaman çeker bunun için etiketin her türlü düş aşınmaya karşı korunuyor olması çok önemlidir. Damla etiketleme mevcut etiketin üzerinde bir koruma tabakası oluşturduğundan ürün etiketi raf ömrü boyunca ürününüzü korur. Günümüz teknolojileri  hızla değişip gelişirken güvenli bir etikete sahip olmak satılan ürünün kalitesini göstermektedir
 
Damla etiket, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Sınırsız kullanım alanına sahip çarpıcı, renkli, şeffaf, derin, parlak, şaşırtıcı ve çekici damla etiketler, reklam amaçlı etiket kullanımında başka bir boyut yaratmaktadır.

Domes sistem ile gerçekleştirilen üç boyutlu etkisi ile damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla Etiket, kapılmanın kolay, görmezden gelmenin zor olduğu bir çekicilik yaratır.

Damla Etiket, bir ürünün imajını geliştirir, anlamlı bir katma değer kazandırır. Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile özel bir görünüm kazanıp kolayca fark edilir hale gelirler. Ürün böylece öne çıkar ve ayrıca özdeşleştiği bir başka marka ya da logonun bir projeksiyonu olarak da görülür.
Damla etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır. Damla etiket çift karışımlı poliüretan malzemesinin özel makineler aracılığı ile karıştırılıp önceden hazırlamış olduğumuz yüzeylere dökülmesi ve bu sıvı haldeki karışımın belli oda şartları yada ısıtma teknikleri aracılığı ile donmasını sağlayarak elde eldir. Damla etiket malzemesi sıvının yayılma prensibine bağlı olarak yayılır, sivri köşe yada yayılmasını engelleyecek bir etken olduğu yerde durur, uygun ortamda reaksiyonunu tamamlayarak katı hale gelir. Döküm miktarına bağlı olarak ince veya daha kalın elde edilebilir ortalama yükseklik 1,6mm'dir. Damla etiket üzerine döküldüğü malzemeye yüksek tutuculuk özelliği ile kaynaşır gibi tutulur. Damla etiket kalitesi üretim malzemelerinin kaliteli olmasına bağlıdır. Tam otomatik üretim hattı tecrübeli personelin titiz çalışmasıyla birleştiğinde çıkan sonuç tartışılmazdır.
 
Normal baskılı etiketlerin zamanla baskıları tahriş olur, silinir veya kaybolur damla etiket bu baskılı yüzey üzerine uygulanarak baskınızı bir ömür boyu dış etkenlere karşı korur. Damla etiket şeffaf camsı görüntüsüyle etiketinizi daha canlı daha çekici ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Yüksek kimyasal dayanıklılığı ile ister otomotivde ister beyaz eşyada etiketinizin yıllarca sararmadan, parlak kalmasını sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı dış çeperi ile yıllarca aynı berraklıkta kalır, ürününüzün prestij sembolü olur. Üç boyut etkisi ile düz bir etiketi göz alıcı hale getirir. Damla etiket, Dome label, Domed labels, Doming aufkleber, 3D Aufkleber, Dome autocollant, domes résine, Объемная наклейка, Эмблемы автомобильные adlarıyla da bilinmektedir.
 
Uygulanan diğer etiket yöntemlerine göre çok daha fazla dayanıklılığı bulunan damla etiket adını donduktan sonra damla şeklinde kalmasından almaktadır. Reklamcılık alanında özel olarak tasarlanmış ve dizayn edilmiş damla etiketin genel özellerine bir göz atalım.

 

  • Damla etiket 3d görüntüsü vermek nedeni ile çok daha estetiktir.

  • Fiyatlandırma politikasına göre en uygun etiketlendirme çeşitlerindendir.

  • Hava şartlarına uygun olarak tasarlanır.

  • En son dijital baskı teknikleri uygulanarak üretilir.

  • Birçok ürüne uygun olarak tasarlanır.

  • Uzun süre bozulmadan markalarınızı ve sizi temsil eder.

  • Deforme olmaz.

Damla Etiketin Kullanıldığı Belli Başlı Kullanım Alanları:

 


Mobilya Sektöründe; Damla Etiket ,Mutfak dolapları, dolap kapaklarında marka üzerinde ,Bilgisayar Masası, Büro Mobilyası, Modüler Mobilya, Sehpalar.

 


Bilgisayar Sektöründe; Damla Etiket Bilgisayar Kasalarında, Mouse, Kulaklıklara,

 


Mutfak Eşyalarında; Damla Etiket  Buzdolabı dış kapaklarında, Çamaşır Makinesi, Bulaşık makinesi, Aspiratörler, Fırın, Klima, Mutfak robotları

 


Otomotiv Sektöründe; Damla Etiket Otomobilin markaları üzerinde, Kaporta, Ayna, Cant, Torpido - Ön Panel Direksiyon, arka ve ön de parlaklığı korunması gereken alanlar

 


Sanayi Makinelerinde; Damla Etiket Tüm CNC, Freeze, Her Türlü makinenin Marka ve etiket korumasında,Ayrıca tüm uyarı notlarında

 

Promosyon Sektöründe; Damla Etiket Hediyelik Kalem, plastik, Metal, Anahtarlık, Masaüstü set, Kalemlik, Rozet, rengini koruması gereken alanlarda

Ödeme Tipleri Resimleri

© 2023 3D ETİKET Tüm Hakları Saklıdır.

  • +90 (212) 486 32 22
  • info@3d-etiket.com
  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Saraçlar Koop. 7 Blok No. 32 Başakşehir İstanbul
Galata360 Digital Ajans
diyarbakır escort